Napsali o nás

Příměstské tábory v zoo jsou hitem

Chtěli byste si pohladit surikatu, nakrmit z ruky žirafu nebo si popovídat s tancujícím papouškem kakadu Luigim? Tak pokud je vám od 7 - 15 let, vězte, že to není nic nemožného. V olomoucké ZOO na Svatém Kopečku pořádají totiž až do konce srpna příměstské tábory. Jejich účastníci stráví celý den v zahradě a dostanou se i do míst, kam je běžným návštěvníkům vstup zapovězen.

Rok od roku zájem stoupá. Začínali jsme na dvou turnusech, teď jich máme šest. Počet dětí, které do nich můžeme nabrat je omezený na 25, aby jsme se jim mohli individuálně věnovat, poznamenala tisková mluvčí zoo Iveta Gronská. Nejlepší bylo, jak jsme byli mezi netopýry, říká malá holčička, která je na táboře už podruhé. Mně se zase líbilo, jak jsme krmili žirafu a líbí se mi taky ten papoušek, odpovídá blonďatý rošťák, kterému říkají Luk.

Nabídka aktivit je pro účastníky tábora opravdu široká. Děti si mohou zeptat ošetřovatelů na vše, co je zajímá, navštěvují zvířata v terénu a mnoho dalšího. Děti si přebereme od rodičů v 9 ráno. Následuje taková edukativní hodinka,pak je hodinu a půl procházka po zoo a pak jdou děti na oběd. Po něm jim necháváme hodinku na odpočinek a pak se přesuneme do výtvarné místnosti, kde s dětmi něco kreativně vytváříme. Zbytek dne je pak věnován míčovým hrám a různým venkovním aktivitám, doplnila táborová vedoucí Lucie Gurecká. Máme radost z toho, že se tu dětem líbí. Některé tváře tu dokonce potkáváme pravidelně, co rok a ještě k sobě přiberou třeba sourozence nebo kamaráda či kamarádku, uzavírá mluvčí Iveta Gronská.
TV Přerov
Audio: