Program – Zoo Na Svatém Kopečku
BIG JUMBO

Naším cílem je dětem vysvětlit důležitost ochrany životního prostředí a funkci zoologických zahrad.
Celý týden probíhá celotáborová soutěž:
Děti – expedičníci jsou rozděleni do tří skupin „družstev“. Družstva jsou tvořena tak, aby starší děti pomáhaly mladším a vzájemně tak tvořily tým. Jednotlivá družstva mezi sebou celý týden soutěží - děti čekají závody, soutěže, akční i pohodové hry - odlévání stop, poznávání zvěře podle zvuku apod. a snaží se získat co možná nejvyšší počet bodů. Vítězné družstvo získá na konci expedice (v pátek) cenu pro vítěze! Členové se mohou stát kmotry, některých v Zoo právě narozených, mláďat.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na tento rok jsme rodičům připravili novinku!
Ráno už nemusí děti přivážet k hlavnímu vstupu do ZOO. V případě zájmu si je převezmou naši instruktoři na zastávce autobusu číslo 11 před hlavním vlakovým nádražím, a to vždy od 8.10 hod do 8.25 hod. Autobus odjíždí v 8.30 hod.
Každé dítě musí mít připravenu jízdenku, která není v ceně tábora!

ODPOLEDNE JE NUTNÉ DÍTĚ VYZVEDNOUT PŘED HLAVNÍM VSTUPEM DO ZOO!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Týdenní program:

Po – Seznámení se ZOO
Ochrana přírody, chov zvířat v zajetí, význam zoologických zahrad. Povíme si, jak zoo funguje a dozvíme se, že mnohá zvířata jsou ve svých výbězích opravdu šťastná, i když to nám lidem vůbec tak nepřipadá.

Út - Lanáčkový den
Dopolední program bude probíhat v místním lanovém centru, kde je pro děti připravený program s odborníky z lanového centra, odpoledne – primáti, cesta člověka.

St – Šelmy
Současní i pradávní predátoři. Dozvíme se, proč mohli prehistoričtí dravci dosahovat ohromujících rozměrů, proč žralok s krokodýlem žijí na planetě Zemi již milióny let nebo jaký je rozdíl mezi levhartem, gepardem či lvem. Budeme je stopovat a v utajení sledovat – NEŽ SI NÁS VŠIMNOU…

Čt – Celodenní soutěž spojená se safari
Součástí celodenní napínavé hry, plné kvízů a určitě skvělých sportovních výkonů, bude i cesta vláčkem do místního safari.

Pá – Ptáci
V pátek nás čeká trochu opomíjený, ale na zemi hojně zastoupený živ. druh. Začneme u ptakopánvých ještěrů, kterým byl například i Tyranosaurus Rex a skončíme u našeho výra velikého, se kterým se určitě vyfotíme. Na závěr dne vyhodnotíme celotýdenní soutěž.

Denní harmonogram:

Od 8.45 do 9.00 hod si instruktoři převezmou před branou ZOO ty děti, které s nimi nepřijely autobusem.

STANOVIŠTĚ JE ZŘETELNĚ OZNAČENO CEDULÍ „TÁBOR“.

V 9.00 hod s dětmi přejdeme do kulturní místnosti, která se nalézá v prvním patře budovy nového vstupu do ZOO. Zde si budeme při hře povídat o tématu dne. Po tomto krátkém úvodu následuje prohlídka a výklad s pracovníkem ZOO.
Tato část denního programu je velmi „kontaktní“ a děti si domů odnesou nezapomenutelné zážitky (krmení žiraf, velbloudů, vlků, hlazení papoušků, pásovce, mravenečníka apod.)

Ve 12.00 hod je oběd, který pro nás bude připravený ve vnitřních prostorách restaurace „Pod věží“. Součástí oběda není polévka!

Od 12.30 hod chvilka klidu s pohádkou nebo v dětské zoo ve výběhu koz, kde to děti milují.

Ve 13.00 hod - rukodělné aktivity (malování na triko, společné vytváření vlajky svého družstva apod.)

Ve 14.00 hod přichází ten pravý čas, kdy mohou jednotlivá družstva na svá konta získat body do celotáborové soutěže (kvízy, olympiády apod.)

V 15.15 hod svačina.

V 15.30 hod – táborové hry

V 16.00 hod instruktoři předají děti rodičům před hlavním vstupem do ZOO.

Na pitný režim dětí dohlížejí celý den instruktoři. Děti mají po celou dobu trvání tábora k dispozici neomezené množství slazených/neslazených a perlivých/neperlivých minerálních vod.